Predavateljice in predavatelji

predavatelj Rok Divjak

Rok Dovjak 

fonetik lektor na Televiziji Slovenija

Diplomiral je iz slovenistike in zgodovine na Filozofski fakulteti v Ljubljani, nato pa bil honorarni sodelavec (lektor, pisec, urejevalec jezikovne rubrike) Uredništva za nove medije RTV Slovenija ter pripravnik na eni izmed ljubljanskih gimnazij. Od leta 2019 lektorira besedila za televizijske oddaje in filme ter sodeluje pri govornem izobraževanju v okviru zavoda. Leta 2015 se je včlanil v Lektorsko društvo Slovenije in odtlej dejavno sodeluje pri društvenih projektih (jubilejna razmišljanja ob 20-letnici društva, društveni dogodki, SPIPP 2).  

Forumski prispevek // 7. oktober ob 9. uri

Raziskava trga

Lektorsko društvo Slovenije združuje 111 članov, ki se redno ali občasno ukvarjajo z lektoriranjem. Ni znano, kolikšen delež ljudi, ki se (zlasti poklicno) ukvarjajo z lektoriranjem, zastopajo. Zakona o gospodarskih družbah oz. o podjetjih določata, da je sestavni del firme tudi oznaka dejavnosti, a je ta razmeroma ohlapna, zato iz imen ni vselej razvidna. Standardna klasifikacija dejavnosti iz 2008 lektoriranje namreč obravnava skupaj z nekaterimi drugimi dejavnostmi pod šifro 82.190: Fotokopiranje, priprava dokumentov in druge posamične pisarniške dejavnosti. Vrzel naj bi deloma zapolnili podatki, zbrani s spletno anketo o položaju lektorja v delovnem procesu, okoliščinah dela in možnostih za zaposlitev. K izpolnjevanju so bili povabljeni predstavniki največjih medijev in založb v državi, pa tudi nekaterih večjih javnih ustanov ter posamezniki.  
 

2021 © Lektorsko društvo Slovenije. Vse pravice pridržane. | Varovanje osebnih podatkov