Predavateljice in predavatelji

dr. Milica Antić Gaber - portret

dr. Milica Antić Gaber 

red. prof. na Oddelku za sociologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani 

Milica Antić Gaber je redna profesorica na Oddelku za sociologijo FF UL, kjer predava na dodiplomskem in podiplomskem študiju ter koordinira doktorski program Študiji spola. Bila je gostujoča predavateljica in raziskovalka na Centralno-Evropski Univerzi (Budimpešta), Centru za ženske študije (Beograd);  Meduniverzitetnem centru (Dubrovnik), Birkbeck Collegeu (London), Centru za ženske študije (Novi Sad) in Univerzi Pompeu Fabra (Barcelona). Sodelovala je in/ali koordinirala več nacionalnih in mednarodnih projektov s področja enakosti spolov. Bila je članica Ekspertne skupine Evropskega inštituta za enakost spolov, predsednica Slovenskega sociološkega društva (2010-2016) in članica izvršnega odbora Evropskega sociološkega združenja (2017-2021).

Okrogla miza, odprta za javnost (moderatorka: dr. Matejka Grgič) // 7. oktober ob 10.30

Jezikovna ideologija, poklicni stereotipi ter primeri dobre prakse lektorjev in jezikovnih svetovalcev 

Razpravljavci:

  • dr. Tina Lengar Verovnik
  • dr. Eva Vrtačič
  • dr. Erika Kržišnik
  • dr. Milica Antić Gaber
  • dr. Vojko Gorjanc
 
 

2021 © Lektorsko društvo Slovenije. Vse pravice pridržane. | Varovanje osebnih podatkov