19. 2. 2020

Okrogla miza o nastajanju novih pravopisnih pravil

Slavistično društvo Dolenjske in Bele krajine vabi, da se v počastitev mednarodnega dne maternega jezika udeležimo okrogle mize z naslovom Slovenščina med jezikovno normo in rabo, ki bo v sredo, 19. februarja 2020, ob 17. uri v Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto (prireditveni atrij).

Na okrogli mizi bodo sodelovali člani pravopisne komisije dr. Helena Dobrovoljc, dr. Hotimir Tivadar, dr. Tina Lengar Verovnik, dr. Peter Weiss in dr. Andreja Žele. Pogovor o delu pravopisne komisije, nastajanju novega slovenskega pravopisa, o vključevanju javnosti v razpravo o pravopisnih pravilih, delovanju Jezikovne svetovalnice in drugem aktualnem dogajanju na jezikovnem področju bo vodila Marinka Cerinšek.