Svojilni pridevnik pri ženskih imenih na -ie

Svojilni pridevnik pri ženskih imenih na -ie
1

Dober dan.
Lepo prosim za pomoč. Kako oblikujete svojilni pridevnik pri ženskih imenih na -ie? Na primer za nekaj, kar je od Sadie, Lorrie, Curie, Christie ipd.?

Gledam po pravopisu, tudi po slovarskem delu, in vse to obravnava le za moška imena, npr. Curiejev plašč. Za moške je obdelano na več mestih, tako pri svojilnih pridevnikih kot pri sklanjatvah in še kje. Ampak ali je enako tudi za Curiejino torbico? Ali je žepnica Curijina? In lasje Lorrijini?

Po svoje mi je smiselno, da bi samoglasniški sklop pri tvorbi svojilnega pridevnika ostal, tako kot pri moških imenih, gl. v pravopisu razdelek 959: Črkovni sklop (tudi če je katera njegova črka nema) na koncu podstave pred -ov oz. -ev ohranjamo: Poejev, vendar mi daje misliti nemi e pri Beatrice: Beatricin. Je že res, da pri Beatrice ne gre za samoglasniški sklop, vendar gre za nemi e, podobno kot gre pri Currie, Lorrie, Christie ipd.

Oblikovanje svojilnega pridevnika po pravilu 963 v pravopisu se mi na tem mestu ne zdi smiselno, saj moja imena nimajo končnice -a, kot je v navedenih primerih v pravopisu: Livia, Tea ipd., iz teh pa Livijin, Tejin ipd.

Razmišljam, ali delam prav, če tudi za žensko ime uporabljam pravilo 959 in pri oblikovanju svojilnega pridevnika ohranjam samoglasniški sklop, torej Lorriejina zapestnica.

Hvala za pomoč in razjasnitev obzorja :)

Obvestilo: Vsebina je vidna le članom.

Vpišite uporabniško ime in geslo:

Če ste pozabili geslo, kliknite tukaj.

Postanite naš član: prijavnica

2

3

E-naslov ne bo javno objavljen.

Nastavitve uporabe piškotkov

Spletno mesto uporablja pišotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih ...

Spodaj so navedeni piškotki, pri katerih lahko upravljate z dovoljenji.

Dovoljenja uporabljenih piškotkov

Google Analytics
Statistika obiska strani