Dolgi pomišljaj

Dolgi pomišljaj
1

Spoštovani,
ne znam še sodobno brbotati niti brati brbotanja po novem.
Zato na stari način želim poklepetati z vami v zvezi z ljubimi črticami, s katerimi se sedaj z učenci ukvarjamo pri pouku. Ne boste verjeli, tudi oni so jih ljubeznivo sprejeli.
Najprej me zanima pomišljaj. Obstajata dva pomišljaja, in sicer navadni pomišljaj in dolgi pomišljaj. Jaz pa uporabljam samo navadni pomišljaj. Kdaj se uporablja dolgi pomišljaj (nenavadno dolga črtica, kar malo moteče dolga).

Prišla sem do novega spoznanja po sicer dolgoletni učiteljski praksi. Zdaj pa potrebujem vašo potrditev, ali je to spoznanje pravo ali napačno.

Primer:
V dvajsetih letih dvajsetega stoletja

Kako to lahko napišemo s števkami? Do sedaj sem pisala z vrstilnimi števniki, saj je za oba primera vprašalnica KATERI. Zdaj pa vidim v Slovenskem pravopisu, da bi se s števkami to napisalo takole.

V 20-ih letih 20. stoletja

Vendar prvi del, npr. 20-a leta, Slovenski pravopis priporoča zapis z besedo (dvajseta).
Prosim za vaše mnenje.

Prav lepo vas pozdravljam.
Ema Sevšek

Obvestilo: Vsebina je vidna le članom.

Vpišite uporabniško ime in geslo:

Če ste pozabili geslo, kliknite tukaj.

Postanite naš član: prijavnica

2

3

E-naslov ne bo javno objavljen.

Nastavitve uporabe piškotkov

Spletno mesto uporablja pišotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih ...

Spodaj so navedeni piškotki, pri katerih lahko upravljate z dovoljenji.

Dovoljenja uporabljenih piškotkov

Google Analytics
Statistika obiska strani