Omejitev datuma - kako se pravilno piše?

Omejitev datuma - kako se pravilno piše?
1

Primer:

Prepisano iz promocije: '' OD PETKA,18. 8., DO NEDELJE, 20. 8. 2017''. Nedelja nastopi iz sobote na nedeljo ob polnoči. Torej nedelja naj ne bi bila vključena, ker je napisano DO.  Vaše mnenje?  Moje je, da s tekstom DO VKLJUČNO NEDELJE, bi bilo bolj jasno.
Lep pozdrav.

Obvestilo: Vsebina je vidna le članom.

Vpišite uporabniško ime in geslo:

Če ste pozabili geslo, kliknite tukaj.

Postanite naš član: prijavnica

2

Beseda VKLJUČNO ni nujna. Nedelja se konča ob 24.00, preden nastopi ponedeljek. Vedno naj bi tako bilo. Ni pa beseda VKLJUČNO moteča. Lahko jo uporabite.

3

Jaz bi samo pristavil tole:

Če "Nedelja nastopi iz sobote na nedeljo ob polnoči. Torej nedelja naj ne bi bila vključena, ker je napisano DO." potem zaradi predloga OD ni nujno, da bi bil vključen petek (saj sta predloga OD/DO pomensko enako pomembna kot protipomenki), in bi torej zadeva potekala le v soboto (potem ko se konča petek in preden se začne nedelja). Iz promocijskega sporočila pa razumem čisto brez modrovanja, da gre za tri dni, od katerih sta datumsko in poimensko omenjena le prvi in zadnji (vmesni, lahko bi jih bilo tudi več, pa ne).

Izraz VKLJUČNO raje prihranimo za primer, ko se dvoumnosti nikakor ni mogoče izogniti. Morda pa nimam prav, kdo ve, pri mojih letih je vse možno!

Lep pozdrav!

Pavel

4

Predloga od in do vključujeta oba dneva - petek in nedeljo. Tudi vlak od Ljubljane do Maribora nas odpelje iz Ljubljane v Maribor. Beseda vključno je meni znak birokratske slovenščine in je ne bi uporabila.
Lepo vas pozdravljam.
Saška Štumberger

E-naslov ne bo javno objavljen.

Nastavitve uporabe piškotkov

Spletno mesto uporablja pišotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih ...

Spodaj so navedeni piškotki, pri katerih lahko upravljate z dovoljenji.

Dovoljenja uporabljenih piškotkov

Google Analytics
Statistika obiska strani