Licenca za lektorja

Licenca za lektorja
1

Spoštovani.
Ker se vztrajno borim za pravilno rabo slovenskega jezika, zlasti v medijih, želim informacijo o pridobitvi licence za lektorico.
Tudi v vašem napovedniku bi bilo lepše, če bi napisali, da bo srečanje 4. marca.
V članku, objavljenem v Žurnalu, 15. februarja, bi namesto besede RELEVANTNEJE uporabili kakšen slovenski izraz.
V Žurnalu so po mojem opozorilu popravili kar nekaj reklamnih oglasov, ki niso uporabili rodilnika v zanikanih stavkih.
Sicer pa so nekateri od " znanih Slovencev" tako zaverovani v svoje neznanje slovenščine, da so me označili za klinično puristko. Doktor znanosti me je celo prosil za sporočilo, kdaj se je spremenila sklanjatev " Z OTROKI", ker mu gre bolj v ušesa
z otroci.
Veliko je takih cvetk lahko srečamo v javnem nastopanju, kjer bi človek pričakoval vsaj osnovno znanje jezika ( raba predlogov in sklonov).
Torej, prosim za informacijo za pridobitev licence za lektorico.
Prisrčen pozdrav.
Slavica Završnik

Obvestilo: Vsebina je vidna le članom.

Vpišite uporabniško ime in geslo:

Če ste pozabili geslo, kliknite tukaj.

Postanite naš član: prijavnica

2

Ker se vztrajno borim/bojujem, ustrezneje/ za pravilno rabo slovenskega jezika, zlasti v medijih, želim informacijo o pridobitvi licence za lektorico/izraz lektorski zajema oba spola in še lektoriranje, lektorsko delo, zato spreminjanje ni potrebno.
Tudi v vašem napovedniku bi bilo lepše/ni pomembno lepše, ampak glede na okoliščine ustreznejše/, če bi napisali, da bo srečanje 4. marca.
V članku, objavljenem v Žurnalu,/vejica pred datumom je odveč/ 15. februarja, bi namesto besede RELEVANTNEJE uporabili kakšen slovenski izraz.
V Žurnalu so po mojem opozorilu popravili kar nekaj reklamnih oglasov, ki niso uporabili rodilnika v zanikanih stavkih /pri katerih v zanikanih stavkih ni bil uporabljen rodilnik/.
Sicer pa so nekateri od " znanih Slovencev" tako zaverovani v svoje neznanje slovenščine, da so me označili za klinično puristko. Doktor znanosti me je celo prosil za sporočilo, kdaj se je spremenila sklanjatev " Z OTROKI", ker mu gre bolj v ušesa
z otroci.
Veliko je takih cvetk lahko srečamo v javnem nastopanju, kjer/v katerem/ bi človek pričakoval vsaj osnovno znanje jezika ( raba predlogov in sklonov).
Torej, prosim za informacijo za pridobitev licence za lektorico.

3

Med borbo in bojem ni bistvene razlike ( po SSKJ ), za datum pa velja, da pišemo 13.03. v primeru evidenc, urnikov, voznih redov,
v pismih in člankih pa je pravilno 13. marca 2013,
Napake oglaševalcev v Žurnalu pa so bile : " NAJ VAŠE NAJMLAJŠE NE USTAVIJO VIRUSI" - Eichinaforce in
" VAŠE PODATKE NE ZBIRAMO...." - Dežela zdravja.
Z Eichinaforce sem imela kar nekaj dela, da so napake v vseh medijih odpravili; tudi na Fb, v Pilotu i.t.d.
To se je dogajalo v januarju letošnjega leta. Sedaj sta oba oglasa pravilno objavljena.

Informacije za pridobitev licence pa še vedno nisem dobila.
Informacijo iščem za hčerko, ki se je zelo hudovala, ko je prebrala moje prvo pisanje.
Glede na njeno široko jezikovno znanje, bi morala postati profesionalna lektorica. Ona bi
lektorirala predvsem v želji, da bi odpravila napake tistih, ki mislimo, da znamo, pa temu ni vedno tako.

4

Pozdravljeni! Več o lektorski licenci lahko preberete na spletni strani "našega" društva - rubrika "LICENCA". Informacije o licenci se sproti dopolnjujejo. Pa lep pozdrav! Ditka

E-naslov ne bo javno objavljen.

Nastavitve uporabe piškotkov

Spletno mesto uporablja pišotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih ...

Spodaj so navedeni piškotki, pri katerih lahko upravljate z dovoljenji.

Dovoljenja uporabljenih piškotkov

Google Analytics
Statistika obiska strani