22. 4. 2015

Strokovno predavanje dr. Mirana Hladnika

Spoštovani.

Lepo vabljeni na strokovno predavanje z naslovom Lektor v knjigi in na spletu, ki bo v sredo, 22. 4. 2015, ob 19. uri v Društvu slovenskih pisateljev (na Tomšičevi 12 v Ljubljani).

Tokratno predavanje Lektorskega društva Slovenije bo v sklopu Slovenskih dnevov knjige, naš gost pa bo dr. Miran Hladnik. Govoril nam bo o tem, kako je Praktični spisovnik nasledila Nova pisarija, kako se to nadaljuje v ta trenutek ter kaj je zato novega o avtorstvu in avtorskih pravicah. Profesor bo predstavil svoje izkušnje, želje in nasvete lektorjem slovenskih besedil, ki pogledujejo tudi na splet.

Vabljeni k poslušanju posnetka predavanja in branju povzetka.

Posnetek predavanja Lektor v knjigi in na spletu

Povzetek predavanja Lektor v knjigi in na spletu