18. 3. 2015

Strokovno predavanje dr. Janeza Orešnika

V sredo, 18. 3. 2015, bo strokovno predavanje z naslovom O manj znani slovenski zgradbi stavčne narave. Z nami bo akad. prof. dr. Janez Orešnik, član ožjega sestava pravopisne komisije pri SAZU, ukvarja pa se z vprašanji splošnega jezikoslovja, slovnice, skladnje in stika slovenščine s tujimi jeziki.

V svojem predavanju lektorjem bo obravnaval zgradbo Preventiva je boljše kot kurativa (opis zgradbe, stanje v slovenščini, kako je v drugih jezikih, dosedanje razlage te zgradbe). Srečali se bomo v Društvu slovenskih pisateljev ob 19.00.

Vabljeni k branju povzetka predavanja.

Dr. Janez Orešnik: O manj znani slovenski zgradbi stavčne narave

Vabljeni tudi k branju zanimivega članka z naslovom Povedkovo določilo v naravni skladnji slovenščine iz leta 2007 avtorjev Varje Cvetko Orešnik in Janeza Orešnika. Preberete ga lahko tukaj.