25. 11. 2015

Strokovna delavnica z dr. Matejo Jemec Tomazin, sreda, 25. 11. 2015

V sredo, 25. 11. 2015, se bomo od 16. do 20. ure v prostorih Društva slovenskih pisateljev ukvarjali s strokovnimi in znanstvenimi besedili. Kako se lotiti lektoriranja takih besedil ter koliko in kako vanje lahko posega lektor – z odgovori na ta vprašanja nam bo pomagala dr. Mateja Jemec Tomazin, danes sodelavka Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU, raziskovalka v Sekciji za terminološke slovarje; nekdaj je bila zaposlena kot lektorica in prevajalka na Zdravniški zbornici, v svoji doktorski disertaciji pa se je ukvarjala s slovenskim pravnim izrazjem.

Na delavnico vabljeni lektorji, prevajalci in drugi
, ki želite v skupni razpravi reševati jezikovne zadrege strokovnih in znanstvenih besedil. Tudi tokrat so obvezne prijave, zbiramo jih na društvenem e-naslovu do srede, 18. 11. 2015. Vsi podatki glede vplačila udeležnine do petka, 20. 11. 2015, so na voljo na naši spletni strani.

Iskreno dobrodošli.

PRIJAVNICA