15. 4. 2014

Vabilo Slavističnega društva Maribor

Slavistično društvo Maribor vabi na predavanje prof. dr. Raymonda H. Millerja Pan-Slavism, Germanocentrism, Russian Particularism (Notes on 'Űber die russische Sprache', Laibacher Wochenblatt, 1804) v torek, 15. aprila 2014, ob 15. uri v predavalnici 2.10 na Filozofski fakulteti Maribor, Koroška cesta 160, Maribor.

Prof. dr. Raymond H. Miller je predsednik ameriškega združenja za slovenske študije (Society for Slovene Studies) in upokojeni profesor ruskega jezika ter književnosti na Bowdoin College (Maine, ZDA). Raziskovalno se posveča tudi slovenskemu jeziku in književnosti, zlasti Jerneju Kopitarju ter njegovim pogledom na jezik.

Lepo povabljeni.